Распоред Богослужења / Service Schedule


2013 Јануар / January

Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак 4. јануар

Friday 4th January

18:00

6 pm

Акатист Пресвтој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 5. јануар

Saturday 5th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 6. јануар

Sunday 6th January

9:00

9 am

Света Литургија (Бадњидан, Оци)

Divine Liturgy (Christmas Eve and Serbian Fathers' Day)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње и Освећење Бадњака

Vespers and blessing of Badnjak (Oak tree)

 

Понедељак 7. jануар

Monday 7thJanuary

9:00

9 am

 

Света Литургија (БОЖИЋ)

Divine Liturgy (Christmas Day)

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Уторак 8. јануар

Tuesday 8th January

9:00

9 am

 

Света Литургија (Сабор Пресвете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Среда 9. јануар

Wednesday 9th January

9:00

9 am

Света Литургија (Свети Првомученик и Архиђакон Стефан)  

Divine Liturgy (Holy Apostle, Protomartyr and Archdeacon Stefan)

 

Петак 11. јануар

Friday 11th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици   

Akatist (hymn) to the Mother of God 

 

Субота 12. јануар

Saturday 12th January

18:00

6 pm

Бденије    

All Night Vigil 

 

Недеља 13. јануар

Sunday 13th January

9:00

9 am

 

Света Литургија    

Divine Liturgy 

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil 

 

Понедељак 14. јануар

Monday 14th January

9:00

9 am

Света Литургија (Обрезање Господње, Св. Василије Велики, Молебан на почетку Нове Године)

Divine Liturgy (The Circumcision of our Lord Jesus Christ, St Basil the Great and Moleban (prayer) for the start of the New Year)

 

Петак 18. јануар

Friday 18th January

9:00

9 am

 

Света Литургија (Крстовдан)

Велико Освећење воде (Строг Пост)

Divine Liturgy (Holy Cross Day)

Blessing of the Waters (Strict Fast Day)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Субота 19. jануар

Saturday 19th January

 

9:00

9 am

 

 

 

Света Литургија (Богојављење)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy (The HolyTheophany of Our Lord Jesus Christ - Epiphany)

Blessing of the Waters

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Недеља 20. јануар

Sunday 20th January

 

9:00

9 am

Света Литургија (Сабор Светог Јована Крститеља - Јовањдан)

Divine Liturgy (Synaxis of the Holy Glorious Prophet, Forerunner and Baptist John)

 

Петак 25. jануар

Friday 25th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 26. јануар

Saturday 26th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 27.  јануар

Sunday 27th January

 

 

 

9:00

9 am

 

 

 

 

Света Литургија (Св. Сава)

резање Славског колача,

Светосавска Академиа и Славски Ручак

Divine Liturgy

Commemoration of St Sava

Blessing and Cutting of Slava Loaf,

St Sava Recital by Sunday School children and Slava Lunch