Распоред Богослужења / Service Schedule


2012 Август / August

Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Среда 1. август

Wednesday 1st August

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

Четвртак  2. август

Thursday 2nd August

 

9:00

9 am

Света Литургија (Илиндан)

Divine Liturgy (St Elijah)

 

Петак 3. август

Friday 3rd August

 

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God  

 

Субота 4. август

Saturday 4th August  

 

18:00

6 pm

 

Бденије  

All Night Vigil  

Недеља 5. август

Sunday 5th August

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Четвртак 9. август

Thursday 9th August

 

9:00

9 am

Света Литургија (Св. Пантелеимон)

Divine Liturgy (St. Panteleimon)

 

Петак 10. август

Friday 10th August

 

18:00

6 pm

 

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 11. август

Saturday 11th August

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil  

 

Недеља 12. август

Sunday 12th August

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy 

 

Уторак 14. август

Tuesday 14th August

 

 

ПОЧЕТАК ГОСПОЈИНСКОГ ПОСТА

Beginning Dormition Lent

Петак 17. август

Friday 17th August

 

18:00

6 pm

 

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 18. август

Saturday 18th August 

 

18:00

6 pm

 

Бденије 

All Night Vigil 

 

Недеља 19. август

Sunday 19th August

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Преображење Господње)

Divine Liturgy  (Holy Transfiguration of our Lord Jesus Christ)

 

Освећење грожђе

Blessing of grapes

 

Петак 24. август

Friday 24th August

 

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 25. август

Saturday 25th August 

 

18:00

6 pm

 

Бденије  

All Night Vigil 

Недеља 26. Август 

Sunday 26th August 

 

9:00

9 am

 

Света Литургија   

Divine Liturgy  

Понедељак 27. Август 

Monday 27th August   

 

18:00

6 pm

 

Бденије    

All Night Vigil  

Уторак 28. август

Tuesday 28th August

 

9:00

9 am

Света Литургија (Успеније Пресвете Богородице)

Divine Liturgy  (Dormition of the Most Holy Theotokos and Ever-Virgin Mary)

 

 

Петак 31. Август 

Friday 31st August   

 

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици   

Akatist (hymn) to the Mother of God