Распоред Богослужења / Service Schedule


2012 Јануар  / January

Archive / Home

 

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Недеља 1. јануар

Sunday 1st January

9:00

9 am

Света Литургија (Оци)

Divine Liturgy (Fathers’ Day)

 

Петак 6. јануар

Friday 6th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Бадњи Дан)

Divine Liturgy (Christmas Eve)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње и Освећење Бадњака

Vespers and blessing of Badnjak (Oak tree)

 

Субота 7. јануар

Saturday 7th January

9:00

9 am

Света Литургија (БОЖИЋ)

Divine Liturgy (Christmas)

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

Недеља 8. jануар

Sunday 8thJanuary

9:00

9 am

 

Света Литургија (Сабор Пресвете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

 

Понедељак 9. јануар

Monday 9th January

9:00

9 am

 

Света Литургија (Св. Првомученик и Архиђакон Стефан)

Divine Liturgy (Holy Apostle, Protomartyr and Archdeacon Stefan)

 

 

 

Петак 13. јануар

Friday 13th January

18:00

6 pm

Бденије  

All Night Vigil

 

Субота 14 јануар

Saturday 14th January

 

9:00

9 am

 

 

 

 

 

Света Литургија (Обрезање Господње, Св. Василије Велики, Молебан на почетку Нове Године)

Divine Liturgy (The Circumcision of our Lord Jesus Christ, St Basil the Great and Moleban (prayer) for the start of the New Year)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 15. Јануар

Sunday 15th January           

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Среда 18 јануар

Wednesday 18th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Крстовдан)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy

Blessing of the Waters

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Четбртак 19. јануар

Thursday 19th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Богојављење)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy (Epiphany)

Blessing of the Waters

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Петак 20. Јануар

Friday 20th January

9:00

9 am

Света Литургија (Јовандан)

Divine Liturgy (St. John the Baptist)

 

 

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 21. јануар

Saturday 21st January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

 

 

Недеља 22. јануар

Sunday 22nd January

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Четвртак 26. jануар

Thursday 26th January

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Петак 27. јануар

Friday 27th January

 

9:00

9 am

 

 

 

 

Света Литургија (Св. Сава) Резање Славског колача, Свесрпска Слава – Школска Слава

Divine Liturgy (St. Sava)

Blessing of the Slava Loaf, All Serbian Slava and Serbian School Slava

 

 

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота  28. jануар

Saturday 28th January

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 29.  јануар

Sunday 29th January

 

 

 

9:00

9 am

 

 

 

 

Света Литургија (Св. Сава)

резање Славског колача,

Светосавска Академиа и Славски Ручак

Divine Liturgy

Commemoration of St Sava

Blessing and Cutting of Slava Loaf,

St Sava Recital by Sunday School children and Slava Lunch