Распоред Богослужења / Service Schedule


2011 Aприл / April Archive / Home

  

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак 1. Април

Friday 1st April

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn to the Mother of God)

Субота 2. Април

Saturday 2nd April

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 3. Април

Sunday 3rd April

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Среда 6. Април

Wednesday 6th April  

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Четвртак 7. Април

Thursday 7th April

9:00

9 am

 

Света Литургија (Благовести)

Divine Liturgy (Annunciation)

 

Петак 8. Април

Friday 8th April

 

 

18:00

6 pm

 

 

Друго Бденије (Акатист Богородици)

Second Vigil (Akatist (hymn) to the Mother of God)

 

Субота 9. Април

Saturday 9th April

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

Недеља 10. Април

Sunday 10th April

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Петак 15. Април

Friday 15th April

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 16. Април

Saturday 16th April

9:00

9 am

 

Света Литургија (Лазарева Субота)

Divine Liturgy (Lazarus Saturday)

 

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње (Врбица)

Vespers (Eve of Palm Sunday)

Недеља 17. Април

Sunday 17th April

9:00

9 am

Света Литургија (Цвети)

Divine Liturgy (Palm Sunday)

 

 

 

ВЕЛИКА СРЕДА 20. Април

Great and Holy Wednesday 20th April

 

18:00

6 pm

 

 

Света Тајна Јелоосвећења у Цркви Успења Пресвете Богородици на Голд Косту

Mystery of Holy Unction at Dormition of the Mother of God Church on the Gold Coast

 

ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК 21.Април

Great and Holy Thursday

21st April 

9:00

9 am

 

Света Литургија

 

Divine Liturgy

 

18:00

6 pm

Велико Бденије са читањем 12 страсних Јеванђеља

Great Vigil with the 12 Readings of the Gospel.

 

ВЕЛИКИ ПЕТАК 22. Април

Great and Holy Friday

22nd April 

 

17:00

5 pm

 

Вечерње са изношењем плаштанице

Vespers with the bringing out of the Winding Sheet

 

 

18:00

6 pm

 

Плач Мајkе Божије под Крстом

Lament of the Mother of God under the Cross of Jesus Christ

 

 

19:00

7 pm

Опело Христово

Matins with the Burial of Christ

 

ВЕЛИКА СУБОТА

23. Април

Great and Holy Saturday

23rd April

9:00

9 am

 

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

 

 

 

 

 

 

24:00

ПОНОЋ

12

midnight

ВАСКРСНО Јутрење

PASCHA  Matins Service

Недеља 24. Април
Sunday 24th April

 

9:00

9 am

 

Света Литругија ВАСКРЕСЕЊЕ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА ВАСКРС

Divine Liturgy Resurrection of our Lord Jesus Christ PASCHA

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Светли Понедељак 25. Април

Bright Monday 25th April

 

9:00

9 am

 

 

 

 

 

Света Литургија (Саборно Богослужеље Свештеника из Бризбана и Голд Кост у Цркви Св. Никола у Wacol)

Divine Liturgy (Liturgy to be presided by all priests from Brisbane and Gold Coast at St. Nicholas Church, Wacol)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

 

Светли Уторак 26. Април

Bright Tuesday 26th April

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Петак 29. Април

Friday 29th April

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 30. Април

Saturday 30th April

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil