Распоред Богослужења / Service Schedule


2011 Јануар / January Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Субота 1. јануар

Saturday 1st January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 2. јануар

Sunday 2nd January

 

9:00

9 am

Света Литургија (Оци)

Divine Liturgy (Father’s Day)

Четвртак 6. јануар

Thursday 6th January

9:00

9 am

Света Литургија (Бадњи Дан)

Divine Liturgy (Christmas Eve)

 

18:00

6 pm

Вечерње и Освећење Бадњака

Vespers and blessing of Badnjak

 

Петак 7. jануар

Friday 7th January

9:00

9 am

Света Литургија (БOЖИЋ)

Divine Liturgy (Christmas)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Субота 8. јануар

Saturday 8th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Сабор Пресете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

Недеља 9. јануар

Sunday 9th January

 

9:00

9 am

 

 

 

Света Литургија (Св. Првомученик и Архиђакон Стефан)

 Divine Liturgy (Holy Apostle, Protomartyr and Archdeacon Stefan)

 

Четвртак 13. јануар

Thursday 13th January

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

Петак 14. јануар

Friday 14th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Обрезање Господње, Св. Василије Велики, Молебан на почетку Нове Године)

Divine Liturgy (The Circumcision of our Lord Jesus Christ, St Basil the Great and Moleban (prayer) for the start of the New Year)

 

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 15. јануар

Saturday 15th January

 

18:00

6 pm

Бденије  

All Night Vigil

 

Недеља 16. јануар

Sunday 16th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Уторак 18. Јануар

Tuesday 18th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Крстовдан)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy

Blessing of the Waters

 

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Среда 19. јануар

Wednesday 19th January

9:00

9 am

Света Литургија (Богојављење)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy (Epiphany)

Blessing of the Waters

 

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Четвртак 20. јануар

Thursday 20th January

 

9:00

9 am

Света Литургија (Јовандан)

Divine Liturgy  (St. John the Baptist)

Петак 21. jануар

Friday 21st January

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 22. Јануар

Saturday 22nd January

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 23. Јануар

Sunday 23rd January

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Среда 26. јануар

Wednesday 26th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Четбртак 27. јануар

Thursday 27th January

 

 

 

 

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Св. Сава) Резање Славског колача, Свесрпска Слава – Школска Слава

Divine Liturgy (St. Sava)

Blessing of the Slava Loaf, All Serbian Slava and Serbian School Slava

 

Петак 28. jануар

Friday 28th January

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 29. jануар

Saturday 29th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 30. jануар

Sunday 30th January

 

 

 

 

 

 

 

9:00

9 am

 

 

 

 

 

 

 

 

Света Литургија (Св. Сава)

резање Славског колача

Светосавска Академиа и Славски Ручак

Divine Liturgy

Commemoration of St Sava

Blessing and Cutting of Slava Loaf,

St Sava Recital by Sunday School children and Slava Lunch