Распоред Богослужења / Service Schedule


2010 Мај / May Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Субота 1. мај

Saturday 1st May

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 2. мај

Sunday 2nd May   

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy  

 

Среда 5. мај

Wednesday 5th May

 

18:00

6 pm

Бденије  

All Night Vigil (Eve of St. George)

Четвртак  6. мај

Thursday 6th May

 

9:00

9 am

Света Литургија (Ђурђевдан)

Divine Liturgy (St George)

Петак 7. мај

Friday 7th May

 

18.00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 8. мај

Saturday 8th May

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 9. мај

Sunday  9th May

 

7:00

7 am

Света Литургија (после Литругије ће се прославити Ђурђовдански уранак на црквеном имању)

Divine Liturgy (following Liturgy will be the St. George’s Day picnic in the church grounds)

 

Уторак 11. мај

Tuesday 11th May

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

Среда 12. мај

Wednesday 12th May

9:00

9 am

 

Света Литургија (Св. Василије Острошски Чудотворац)

Divine Liturgy (St. Basil of Ostrog the Wonderworker)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Четвртак 13. мај

Thursday 13th May

 

9:00

9 am

Света Литургија (Спасовдан)

Divine Liturgy (The Ascension of our Lord and Saviour Jesus Christ)

 

Петак 14. мај

Friday 14th May

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 15. мај

Saturday 15th May

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 16. мај

Sunday 16th May

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Петак  21. мај

Friday 21st May

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 22. мај

Saturday 22nd May

 

8.00

8 am

 

18:00

6 pm

Света Литургија (Задушнице)  

Divine Liturgy (Memorial Saturday)

 

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 23. мај

Sunday 23th May

 

9.00

9 am

 

Света Литургија (Тројице)

Divine Liturgy (Pentecost)

 

Понедељак 24. мај

Monday 24th May

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Духовски Пондељак, Св. Кирило и Методије)

Divine Liturgy (Pentecost Monday and Sts. Cyril and Methodius)

 

Уторак  25. мај

Tuesday 25th May

9:00

9 am

 

Света Литургија (Духовски Уторак)

Divine Liturgy (Pentecost Tuesday)

Петак 28. мај

Friday 28th May

 

8:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 29. Мај

Saturday 29th May

18:00

6pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 30. mај

Sunday 30th  May

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy