Распоред Богослужења / Service Schedule


2010 Aприл / April Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Четвртак 1. Април

Thursday 1st April

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Велики Четвртак)

Divine Liturgy (Holy and Great Thursday)

 

 

18:00

6 pm

Јутрење са читањем 12 Јеванђеља

Matins with the reading of the 12 Gospels

 

Петак 2. Април

Friday 2nd April

 

 

17:00

5 pm

 

Вечерње са изношењем плаштанице (ВЕЛИКИ ПЕТАК)

Vespers with the bringing out of the Winding Sheet (GREAT AND HOLY FRIDAY)

 

 

18:00

6 pm

 

Плач Мајке Божије под Крстом

Lament of the Mother of God under the Cross of Jesus Christ

 

 

 

19:00

7 pm

Опело Христово

Matins for the burial of Christ

 

Субота 3. Април

Saturday 3rd April

9:00

9 am

 

Света Литургија (Велика Субота)

Divine Liturgy (Great and Holy Saturday)

 

 

24:00

ПОНОЋ

12pm

midnight

ВАСКРЦНО ЈУТРЕЊЕ

PASCHA Matins Service

 

 

 

Недеља 4. Април

Sunday 4th April  

9:00

9 am

 

 

Света Литургија - ВАСКРЕСЕЊЕ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА ВАСКРС

Divine Liturgy Resurrection of our Lord Jesus Christ PASCHA

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Понедељак 5. Април

Monday 5th April

9:00

9 am

 

Света Литургија (Васкрсни Понедељак) Саборно Богослужење  Свештеника из Бризбана и Голд Кост.

Divine Liturgy ( Easter Monday)

(Liturgy to be presided by all priests from Brisbane and Gold Coast parishes)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Уторак 6. Април

Tuesday 6th April

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Васкрсни Уторак)

Divine Liturgy (Easter Tuesday)

 

 

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

Среда 7. Април

Wednesday 7th April

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Благовести)

Divine Liturgy (Annunciation)

Петак 9. Април

Friday 9th April

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 10. Април

Saturday 10th April

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

Недеља 11. Април

Sunday 11th  April

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Петак 16. Април

Friday 16th April

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 17. Април

Saturday 17th April

18:00

6 pm

 

Бдеинје

All Night Vigil

 

Недеља 18 Април

Sunday 18th April

 

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Петак 23. Април

Friday 23rd April

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 24. Април

Saturday 24th April  

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 25. Април

Sunday 25th April 

 

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Петак 30. Април

Friday 30th April

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God