Распоред Богослужења / Service Schedule


 

2009 Фебруар / February Archive

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Недеља 1. фебруар

Sunday 1st February

 

9:00

9 am

Света Литургија

Резање Славског Колача

Светосавска Академиа и Славски Ручак

Divine Liturgy

Commemmoration of St Sava

Blessing and Cutting of Slavski Kolac

St Sava Recital by Sunday School children and Slava Lunch

 

Петак 6. фебруар

Friday 6th February

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akathist (hymn) to the Mother of God

Субота 7. фебруар

Saturday 7th February

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 8. фебруар

Sunday 8th February

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Среда 11. Фебруар

Wednesday 11th February

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Четвртак 12. фебруар

Thursday 12th February

 

9:00

9 am

Света Литургија (Света Три Јерарха)

Divine Liturgy (Synaxis of the Three Holy Heirarchs)

 

Петак 13. Фебруар

Friday 13th February

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 14. фебруар

Saturday 14th February

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 15. Фебруар

Sunday 15th February

 

9:00

9 am

Света Литургија (Сретење Господње)

Divine Liturgy

(The Meeting of our Lord God and Saviour Jesus Christ in the Temple)

 

Петак 20. фебруар

Friday 20th February

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 21. фебруар

Saturday 21st February

 

8:00

8 am

Света Литургија (Задушнице)

Divine Liturgy (Memorial Saturday)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 22. фебруар

Sunday 22nd February

 

9:00

9 am

Света Литургија (месне покладе)

Divine Liturgy (meat-fare Sunday last day to eat meat before Great Lent)

 

Петак 27. фебруар

Friday 27th February

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 28. фебруар

Saturday 28th February

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil