Распоред Богослужења / Service Schedule


 

2009 Јануар / January

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак 2. јануар

Friday 2nd January

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akathist (hymn) to the Mother of God

Субота 3. јануар

Saturday 3rd January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 4. јануар

Sunday 4th January

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Уторак 6. јануар

Tuesday 6th January

9:00

9 am

Света Литургија (Бадњи Дан)

Divine Liturgy (Christmas Еve)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње и Освећње Бадњака

Vespers and blessing of the Badnjak

 

Среда 7. јануар

Wednesday 7th January

9:00

9 am

Света Литургија (БОЖИЋ)

Divine Liturgy (Christmas)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

Четвртак 8. јануар

Thursday 8th January

 

9:00

9 am

 

 

 

Света Литургија (Сабор  Пресвете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers (Eve of St. Stephen)

 

Петак 9. јануар

Friday 9th January

 

9:00

9 am

 

 

 

Света Литургија (Св. Провомученик и Архиђакон Стефан)

Divine Liturgy (Holy Apostle, Protomartyr and Archdeacon Stefan)

 

 

18:00

6 pm

Aкатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God)

 

Субота 10. јануар

Saturday 10th January

 

18:00

6 pm

Вденије

All Night Vigil

 

Недеља 11. јануар

Sunday 11th January

 

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Уторак 13. јануар

Tuesday 13th January

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Среда 14. јануар

Wednesday 14th January

 

9:00

9 am

 

 

 

Света Литургија (Обрезање Господње, Св. Василије Велики, молебан на почетку Нове Године)

Divine Liturgy (The Circumcision of our Lord Jesus Christ, St Basil the Great and prayer for the New Year)

 

Петак 16. јануар

Friday 16th January

 

18:00

6 pm

Aкатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 17. јануар

Saturday 17th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 18. Јануар

Sunday 18th January

 

 

9:00

9 am

 

 

Света Литургија (КРСТОВДАН),

Велико освећење воде

Divine Liturgy (Holy Cross Day),

Blessing of the Waters

 

 

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Понедељак 19. Јануар

Monday 19th January

9:00

9 am

 

Света Литургија (Богојављење)

Divine Liturgy (Epiphany, Baptism of our Lord Jesus Christ)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

 

Уторак 20. Јануар

Tuesday 20th January

9:00

9 am

Света Литургија (Јовандан)

Divine Liturgy (St. John the Baptist)

 

Петак 23. јануар

Friday 23rd January

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 24. јануар

Saturday 24th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 25. Јануар

Sunday 25th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Понедељак 26. Јануар

Monday 26th January

18:00

6 pm

 

Бденије

All Night Vigil

 

Уторак 27. Јануар

Tuesday 27th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Св. Сава)

Резање Славског колача, Свесрпска Слава Школска Слава

Divine Liturgy (St. Sava)

Blessing of the Slava Loaf, All Serbian Slava and Serbian School Slava

 

Петак 30. Јануар

Friday 30th January

 

18:00

6 pm

 

Акатист Богоридици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 31. Јануар

Saturday 31st January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil