Распоред Богослужења / Service Schedule


 

2007

Јануар / January

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак 5. јануар

Friday 5th January

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akathist (hymn) to the Mother of God

Субота 6. јануар

Saturday 6th January

 

18:00

6 pm

Вечерње (Бадњи Дан) и освећење бадњака

Vespers (Nativity Eve)

 

Недеља 7. јануар

Sunday 7th January

9:00

9 am

Света Литургија (Божић)

Divine Liturgy (Christmas)

 

Недеља 7 јануар

Sunday  7th January

18:00

 6 pm

Вечерње

Vespers

 

Понедељак 8. јануар

Monday 8th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Сабор Пресвете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

Понедељак 8. јануар

Monday 8th January

 

18:00

6 pm

 

Вечерње (Св. Стефан)

Vespers  (St Stephen)

 

Уторак 9. јануар

Tuesday 9th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Св. Стефан)

Divine Liturgy (St. Stephen)

 

Петак 12. јануар

Friday 12th January

 

18:00

6 pm

Акатист Богородици

Akathist (hymn) to the Mother of God

Субота 13. јануар

Saturday 13th January

 

18:00

6 pm

Бденије ( са петохлебницом)

All- Night Vigil (with blessing of the loaves)

 

Недеља 14. јануар

 Sunday 14th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Обрезање Господње,  Св. Василије Велики, молебан на почетку нове године)

Divine Liturgy (Circ. of our Lord; St Basil the Great; New Year) 

 

Четвртак 18. јануар

Thursday 18 January

9:00

9 am

Света Литургија (Крстовдан; велико освећење воде)

Divine Liturgy (Feast of the Holy Cross)

 

Четвртак 18. јануар

Thursday 18th January

 

 

18:00

6 pm

 

 

Бденије Богојављење (са петохлебницом)

All-night Vigil (with the blessing of the Loaves)

 

Петак 19. јануар

Friday 19th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Богојављење; велико освећење воде)

Divine Liturgy (Baptism of Our Lord Jesus Christ)

 

Петак 19 јануар

Friday 19th January

 

18:00

6 pm

Вечерње (Св. Јован)

Vespers (St. John the Baptist)

Субота 20. јануар

Saturday 20th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Јовањдан)

Divine Liturgy (St John the Baptist)

 

Субота 20. јануар

Saturday 20th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 21. јануар

Sunday 21st January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

Петак 26. јануар

Friday 26th January

 

18:00

6 pm

Бденије (са петохлебницом) Св. Сава

All - night vigil (with the blessing of the loaves)  St. Sava

 

Субота 27. јануар

Saturday 27th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Свети Сава)

Divine Liturgy (St Sava)

 

Субота 27. јануар

Saturday 27th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 28. јануар

Sunday 28th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија; резање славског колача; Светосавска духовна акедемија; славски ручак

Divine Liturgy, celebration of St Sava