Распоред Богослужења / Service Schedule


2018 Мај / May

FAQ / Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак 4. мај

Friday 4th May  

 

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 5. мај

Saturday 5th May  

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 6. мај

Sunday 6th May

 

9:00

9 am

Света Литургија  (Свети Великомученик Георгије (Ђурђевдан)

Divine Liturgy (Holy Glorious Great-martyr and Victory Bearer St. George

 

Петак 11. мај

Friday 11th May

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Субота 12. мај

Saturday 12th May

 

 

9:00

9 am

 

Света Литургија (Св. Василије Острошки Чудотворац)

Divine Liturgy (St. Basil of Ostrog the Wonderworker)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 13. мај

Sunday 13th May

 

7:00

7 am

Света Литургија (после Литургије ће се прославити Ђурђовдански уранак на црквеном имању)

Divine Liturgy

(following Liturgy will be the St. George’s Day picnic in the church grounds)

Среда 16. мај

Wednesday 16th May

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Четвратак 17. mаj

Thursday 17th May

9:00

9 am

 Света Литургија (Вазнесење Господње)

Divine Liturgy (The Ascension of our Lord Jesus Christ)

Петак 18. мај

Friday 18th May

18:00

6 pm

 

 Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 19. мај

Saturday 19th May

18:00

6 pm

Бденије 

All Night Vigil

Недеља 20. mај

Sunday 20th May

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy 

 

Среда 23. мај

Wednesday 23rd May

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Четвртак 24. мај

Thursday 24th May

 

 

 9:00

9 am

Света Литургија (Св. Кирило и Методије)

Divine Liturgy (Sts Cyril & Methodius)

Петак 25. мај

Friday 25th May

 18:00

6 pm

 Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 26. мај

Saturday 26th May

 

8:00

8 am

 

Света Литургија (Задушнице)

Divine Liturgy (Memorial Saturday)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Недеља 27. маj

Sunday 27th May

 

9:00

9 am

Света Литургија (Силазак Светога Духа на Апостоле – Духови)

Divine Liturgy (Pentecost – Trinity Sunday)

Понедељак 28. мај

Monday 28th May

9:00

 

9 am

Света Литургија (Духовски Понедељак)

Divine Liturgy (Pentecost Monday)

 

Уторак 29. Мај

Tuesday 29th May

9:00

9 am

Света Литургија (Духовски Уторак)

Divine Liturgy (Pentecost Tuesday)