Распоред Богослужења / Service Schedule


2019 Јануар / January

FAQ / Archive / Home

 

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак  4. јануар

Friday 4th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 5. јануар

Saturday 5th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 6. jануар

Sunday 6thJanuary

9:00

9 am

 

Света Литургија (Бадњидан)

Divine Liturgy (Christmas Eve)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње и Освећење бадњака

Vespers and Blessing of the Badnjak (Oak Tree)

 

Понедељак  7. јануар

Monday 7th January

9:00

9 am

 

Света Литургија (БОЖИЋ)

Divine Liturgy (Christmas Day)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Уторак 8. јануар

Tuesday 8th January

9:00

9 am

 

 

Света Литургија (Сабор Пресвете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Среда 9. јануар

Wednesday 9th January

9:00

9 am

Света Литургија (Свети Првомученик и Архиђакон Стефан)  

Divine Liturgy (Holy Apostle, Protomartyr and Archdeacon Stefan)

 

Петак 11. јануар

Friday 11th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 12. јануар

Saturday 12th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 13. јануар

Sunday 13th January

 

9:00

9 am

 

Света Литургија

Divine Liturgy

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

 

Понедељак 14. јануар

Monday 14th January

 

 

 

 

 

9:00

9 am

 

 

 

 

 

Света Литургија (Обрезање Господње, Св. Василије Велики,

Молебан на почетку Нове Године)

Divine Liturgy (The Circumcision of our Lord Jesus Christ, St Basil the Great and Moleban (prayer) for the start of the New Year)

 

Петак18. јануар

Friday 18th January

9:00

9 am

 

 

 

Света Литургија (Крстовдан)

Велико Освећење воде (Строг Пост)

Divine Liturgy (Holy Cross Day)

Blessing of the Waters (Strict Fast Day)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Субота 19. jануар

Saturday 19th January

 

9:00

9 am

 

 

 

 

Света Литургија (Богојављење)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy (The HolyTheophany of Our Lord Jesus Christ - Epiphany)

Blessing of the Waters

 

 

18:00

6 pm

Вечерње

Vespers

 

Недеља 20.  јануар

Sunday 20th January

9:00

9 am

Света Литургија (Сабор Светог Јована Крститеља - Јовандан)

Divine Liturgy (Synaxis of the Holy Glorious Prophet, Forerunner and Baptist John)

 

Петак 25. јануар

Friday 25th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

 

Субота 26. јануар

Saturday 26th January

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 27. јануар

Sunday 27th January

9:00

9 am

Свети Сава

Света Литургија

резање Славског колача,

Светосавска Академиа и Славски Ручак

Divine Liturgy

Commemoration of St Sava

Blessing and Cutting of Slava Loaf,

St Sava Recital by Sunday School children and Slava Lunch