Распоред Богослужења / Service Schedule


2019 Јануар / January

FAQ / Archive / Home

  

Дан / Day

Час / Time

Богослужење / Service

 

Петак  3. јануар

Friday 3rd  January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

 

Субота 4. јануар

Saturday 4th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 5.  јануар

Sunday 5th January

9:00

9 am

Света Литургија (Туциндан/Оци)

Divine Liturgy (Serbian Fathers day)

 

Понедељак  6. jануар

Monday 6thJanuary

9:00

9 am

 

18:00

6 pm

 

Света Литургија (Бадњидан)

Divine Liturgy (Christmas Eve)

 

Вечерње и Освећење бадњака

Vespers and Blessing of the Badnjak (Oak Tree)

Уторак 7. јануар

Tuesday 7th January

9:00

9 am

Света Литургија (БОЖИЋ)

Divine Liturgy (Christmas Day)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

Среда 8. јануар

 

Wednesday  8th January

9:00

 

9 am

 

Света Литургија (Сабор Пресвете Богородице)

Divine Liturgy (Synaxis of the Most Holy Theotokos)

 

 

18:00

6 pm

 

Вечерње

Vespers

Четвртак 9. јануар

 

Thursday 9th January

9:00

 

9 am

Света Литургија (Свети Првомученик и Архиђакон Стефан)  

Divine Liturgy (Holy Apostle, Protomartyr and Archdeacon Stefan)

Петак 10. јануар

Friday 10th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 11. јануар

Saturday 11th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 12.  јануар

Sunday 12th January

9:00

9 am

Света Литургија

Divine Liturgy

Понедељак 13. јануар

Monday 13th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Уторак 14. јануар

Tuesday 14th January

 

 

 

 

 

9:00

9 am

 

 

 

 

 

Света Литургија (Обрезање Господње, Св. Василије Велики,

Молебан на почетку Нове Године)

 

Divine Liturgy (The Circumcision of our Lord Jesus Christ, St Basil the Great and Moleban (prayer) for the start of the New Year)

Петак 17. јануар

Friday 17th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 18. јануар

 

Saturday 18th January

9:00

 

9 am

Света Литургија (Крстовдан)

Велико Освећење воде (Пост)

Divine Liturgy (Holy Cross Day)

Blessing of the Waters (Fast Day)

 

 

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 19. jануар

 

Sunday 19th January

 

9:00

 

9 am

 

 

 

18:00

6 pm

Света Литургија (Богојављење)

Велико Освећење воде

Divine Liturgy (The HolyTheophany of Our Lord Jesus Christ - Epiphany)

Blessing of the Waters

 

Вечерње

Vespers

Понедељак  20. јануар

 

Monday 20th January

 

9:00

 

9 am

 

 

Света Литургија (Сабор Светог Јована Крститеља - Јовандан)

Divine Liturgy (Synaxis of the Holy Glorious Prophet, Forerunner and Baptist John)

Петак 24. јануар

Friday 24th January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God

Субота 25. јануар

Saturday 25th January

18:00

6 pm

Бденије

All Night Vigil

Недеља 26.  јануар

Sunday 26th January

9:00

9 am

 

 

 

18:00

6 pm

Света Литургија

Divine Liturgy

 

 

 

Бденије

All Night Vigil

Света Литургија (Св. Сава)

резање Славског колача,

Divine Liturgy (St Sava)

Blessing and Cutting of Slava Loaf

 

 

 

Понедељак 27. јануар

 

Monday 27th January

 

 

 

 

9:00

 

9 am

 

 

 

 

 

Петак 31. јануар

Friday 31st January

18:00

6 pm

Акатист Пресветој Богородици

Akatist (hymn) to the Mother of God